تزریق پی آر پی PRP

تزریق پی آر پی

PRP یعنی پلاسمای غنی از پلاکت. منشا PRP  10-30 سی سی از خون خود فرد است.

روش کار به این صورت است که ابتدا از فرد به میزان 10-30 سی سی خون گرفته می شود. خون گرفته شده در کیت های مخصوصی ریخته شده، یک الی دو نوبت سانتریفیوژ می شود و به این ترتیب پلاکت های موجود در پلاسما تغلیظ می شوند. در درمان های جوانسازی اثرات اولیه PRP از 2 هفته پس از تزریق شروع شده و تا چند ماه ادامه می یابد.

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

روشهای بسیاری برای مراقبت پوست و مو و جوانسازی وجود دارد. هدف این روشها، بهبود ذخیره سلولی و کلازن و الاستین بافت نرم به ویژه درم، ترمیم درم و اپیدرم، بازسازی لایه چربی سطحی و بازسازی لایه پوستی، بهبود خورسانی و اکسیژن رسانی و بهبود عملکرد عضلات در برخی مناطق است. برای رسیدن به این اهداف از روشهای مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله برایتان شرح خواهیم داد.

کاربرد های PRP

پی آر پی در درمان مواردی رفع چین و چروک و کمک به جوانسازی، ریزش مو، درمان اسکارها، انواع زخم، همراهی با کاشت مو و تزریق چربی تاثیر بسیار خوب و کارآمدی دارند. پلاسمای غنی از پلاکت در محل درمانی مورد نظر توسط پزشک تزریق می شود. پی آر پی را می توان در اطراف چشم، صورت، گردن، پشت دست ها، نواحی دکولته، پوست سر، محل زخم ها و جای زخم ها در صورت و بدن، استریاها و ترک های پوستی و حتی مفاصل تزریق کرد.

پلاکت های خون حاوی مقادیر زیادی فاکتور رشد هستند. حین تزریق پی آر پی دیواره پلاکت ها آسیب دیده، فاکتورهای رشد در بافت مورد تزریق آزاد می شود. فاکتورهای رشد سبب بهبود ساختار کلاژنی لایه درم و چربی زیر پوست و تنظیم تقسیمات سلولی می شود.

اطلاع رسانی به پزشک در مورد داشتن هرگونه بیماری یا حساسیت پوستی/ عدم مصرف سیگار و الکل از یک روز قبل/ عدم استفاده از موادی که سبب رقیق شدن خون می شوند مانند سیر، چای سبز، امگا 3، داروهای رقیق کننده خون و ضدالتهاب های استروئیدی و غیراستروئیدی

 در صورت استفاده همزمان میکرونیدلینگ: عدم دستکاری پوست/ عدم استفاده از اسکراب ها و لایه بردارها به مدت 4 هفته، عدم استفاده از کرم و پودرهای رنگی به مدت 4 هفته/ عدم انجام اصلاح صورت با هیچ روشی/ استفاده مرتب از کرم های ترمیم کننده و آبرسان/ استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب/ پرهیز از آفتاب گرفتن و استفاده از دستگاه های سولاریوم/ پرهیز از انجام هرنوع پروسیجر پوستی تا 4 هفته

استفاده از مکمل ها، ویتامین ث و قرص آهن در صورت کم خونی

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط