دسته‌بندی نشده

جراحی لیفت ران و مراقبت های بعد از آن

جراحی لیفت ران

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که اخیرا کاهش وزن شدیدی داشته اید و این باعث افتادگی ران پای شما شده  یا بر اثر بارداری و عوامل متعدد مانند پیری از ظاهر ران خود ناراضی هستید و به دنبال راهی هستید که بتوانید وضعیت ران خود را بهبود ببخشید بی شک می توان گفت جراحی لیفت ران برای شما بهترین گزینه است. در این مقاله به چگونگی جراحی لیفت ران و همچنین مزایا و معایب و مراقبت های پس از جراحی می پردازیم.

جراحی لیفت ران چیست؟

جراحی لیفت یک نوع عمل جراحی پلاستیک می باشد که طی آن پوست و چربی های اضافی ران برداشته می شود و باعث بهبود وضعیت ران می شود. جراحی لیفت ران کمک شایانی به تغییر  شکل ران می کند و همچنین باعث صاف شدن پوست ران پای شما می شود. جراحی لیفت ران برای افرادی که دچار کاهش وزن شده اند روشی بسیار مفید است.

مزایای جراحی لیفت ران

تمامی عمل های زیبایی مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند که در ادامه به مزایای استفاده از جراحی لیفت ران می پردازیم:

همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم بزرگترین مزیت جراحی ران برای افرادی می باشد که به طور ناگهانی و یا بر اثر رژیم غذایی دچار کاهش شدید وزن شده اند که استفاده از این روش برای این افراد باعث سفت شدن و جمع و جور شدن ران آن ها می شود.

جراحی لیفت ران

  • اکثر افراد بر روی ران خود جوش و دانه های زیر پوستی مشاهده می کنند که این موضوع بسیار شایع و ناراحت کننده می باشد اما جای نگرانی نیست زیرا با استفاده از این روش به طور قطعی از جوش های روی ران خود خلاص خواهید شد.
  • همچنین افرادی که وزن زیادی دارند و تجمع چربی در ران ان ها سبب شل شدگی و افتادگی ران پای آن ها شده و به عبارتی از ظاهر ران خود ناراضی می  باشند استفاده از این روش به آنها کمک می کند از شر چربی های اضافی ران خود رهایی یابند.
  • از دیگر مزیت هایی که جراحی لیفت ران برای فرد به همراه می آورد خوش فرم شدن پاها می باشد شما با جراحی لیفت ران شاهد سفت و خوش فرم شدن ران پای می باشید که این مورد برای خانم هایی که به زیبایی خود بسیار اهمیت می دهند ارزش بالایی دارد.
  • در برخی موارد نیز ران پای بعضی از افراد دچار گودی و سلولیت می باشد که این باعث ظاهر نامطلوب ران پای این دسته از افراد می شود اما جراحی لیفت ران به این افراد کمک می کند تا گودی و سلولیت ران پای آنها برطرف شود.
  • از طرفی نیزجراحی لیفت ران دارای ماندگاری بسیار بالایی می باشد و دوام بسیار عالی را دارد که این نیز از نقاط مثبت جراحی لیفت ران محسوب می شود.

عوارض جراحی لیفت ران

همانطور که می دانید هر عمل جراحی علاوه بر نکات مثبت و مزایای زیادی که دارد معایب و عوارضی را نیز به همراه دارد از جمله عوارضی که جراحی لیفت ران می تواند به همراه داشته باشد را در پایین برای شما آورده ایم.

  • پس از عمل جراحی فرد شاهد تورم و کبودی بسیاری در ناحیه ران خود می شود که البته این تورم و کبودی قابل مشاهده نمی باشد زیرا توسط باند و پانسمان پوشیده شده اما اگر این پانسمان ها را کنار بزنید متوجه خواهید شد که تورم و کبودی بسیاری در سطح ران به وجود امده.
  • در سطح ران نیز امکان خونریزی وجود دارد که این خونریزی در اکثر موارد نیز برای فرد پیش می اید.
  • همچینن اگر فرد در محیط های کثیف و آلوده و در معرض دود سیگار و از این قبیل قرار گیرد منجر به افزایش عفونت در جای زخم ران خود می شود. هرچند پس از عمل جراحی مطمعنا عفونت ایجاد می شود اما مواردی که نیز گفته شد موجب افزایش عفونت در سطح ران می شود.
  • از برترین عوارضی که جراحی لیفت ران به دنبال دارد این است که فرد تا مدتی نمی تواند به راحتی راه برود و به عبارتی راه رفتن برای او سخت و دشوار می شود که اگر این روند ادامه پیدا کند و فرد نتواند به درستی راه کند بهتر است که با کمک دیگران به پزشک معالج خود مراجعه نماید.
  • همچینن در مواردی نیز مایع زیادی در زیر پوست ران جمع می شود که این نیز از عوارض جراحی لیفت ران به حساب می آید.

جراحی لیفت ران

تمامی مواردی که در بالا گفته شد مربوط به عوارض جراحی لیفت ران می باشد و درصورتی که این عوارض ادامه پیدا کند و روند بهبود آن کند باشد بهتر است که فرد فورا به پزشک خود معالجه نماید.

مراقبت های پس از جراحی لیفت ران

پس از جراحی لیفت ران لازم می باشد تا فرد نکاتی را رعایت کند تا بتواند در مدت زمان سریع تری بهبود یابد و از معضلات پس از جراحی لیفت ران به دور باشد. تعدادی از این نکات کلیدی و ارزشمند را در ادامه همین مطلب می توانید مشاهده نمایید.اکثر پزشک ها توصیه می کنند که فرد بیمار تا چند روز معمولا یک هفته از مصرف مشروبات الکلی و مصرف دارو هایی که سبب رقیق شدن خون می شود به شدت دوری کنند.

همچنین لازم می باشد که فرد  در هفته ی اول عمل جراحی که نیاز به مراقبت زیادی می باشد از پماد هایی مانند آنتی بیوتیک در ناحیه زخم خود استفاده نماید و از سرم های شستشو برای جای زخم خود استفاده کند.توصیه می شود که فرد از انجام حرکات سنگین و ورزشی کاملا خودداری نماید البته انجام نرمش های سبک نه تنها مضر نیست بلکه روند بهبود را سریع تر می نماید.

مطمعنا پس از عمل جراحی لیفت ران جای زخم روی سطح ران مشاهده می شود که این برای اکثر افراد ناخوشایند می باشد اما به شدت توصیه می شود که فرد در صورتی که جای زخم او باز می باشد هیچ اقدامی جهت از بین بردن جای زخم خود نکند. و در صورتی می تواند برای از بین بردن جای زخم ران خود دنبال راه حل باشد که زخم او کاملا بهبود یافته و بسته شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *