دسته‌بندی نشده

مراقبت های بعد از لیفت صورت و بینی

مراقبت های بعد از لیفت صورت و بینی

بعد از هر عمل جراحی فرد مورد نظر باید یک دوره به استراحت بپردازد تا سلامتی بدن به حالت اولیه خود برگردد. در عمل لیفت صورت و بینی نیز مراقبت های بعد از عمل جراحی از خود عمل صورت گرفته نیز مهم تر تلقی می شوند تا نتیجه عمل انجام شده با موفقیت هر چه تمام تر باشد. ما به شما توصیه هایی درباره  مراقبت های بعد از لیفت صورت و بینی را گوشزد می کنیم تا بعد از لیفت صورت و بینی به خوبی از خود به خوبی مراقبت کنید و به نتیجه رضایت بخشی از عمل خود برسید .

مراقبت های بعد از لیفت صورت

ما به کمک شما آمده ایم تا با خیالی آسوده عمل جراحی لیفت صورت و بینی را انجام دهید و به  مراقبت های بعد از لیفت صورت و بینی خود بپردازید. به علت آنکه یک سری اقدامات و کارها بعد از عمل جراحی باید صورت بگیرد تا با یک مراقبت به جا و مناسب یک لیفت صورت و بینی خوب را در پی داشته باشید. پس موارد گفته شده را انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را شاهد باشید.

هر عمل جراحی بسته به نوع عمل صورت گرفته فرد را دچار مشکلاتی می کند و لیفت صورت و بینی نیز از این امر مستثنی نمی باشند. در لیفت صورت فرد درد مختصری در ناحیه مورد جراحی قرار گرفته را تجربه می کند و در اثر تورم که درصورت فرد رخ می دهد کوفتگی عمیقی در آن محلی که لیفت صورت گرفته را احساس می کند.

در همه مراکز که عمل لیفت صورت را انجام می دهید اکیدا توصیه می کنند که از مصرف آسپرین، ایپوپروفن و هر داروی که از ترکیب سالیسیلات و یا آسپرین می باشند خودداری کنید. قبل از اقدام به مصرف هر قرصی که درد شما را تسکین دهد حتما قبل از آن یک کمپرس سرد انجام دهید شاید کمکی به آرام تر شدن درد شما کند.

مراقبت های بعد از لیفت صورت و بینی

اگر هیچ تسکینی صورت نگرفت با پزشک مربوطه خود مشورت بگیرید. اشعه های آفتاب برای کسانی که عمل لیفت صورت انجام داده اند خیلی مضر می باشند به علت آنکه موجب بروز چین و چروک در صورت فرد و نیز ایجاد تغییر رنگ پوست و ایجاد توده های سطحی در پوست می شوند.

خیلی بدتر از همه فرد به سرطان پوست دچار می شود. پس خواهشا بعد از عمل لیفت صورت برای مدتی از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید و اگر احیانا مجبور شدید که در معرض نور خورشید قرار بگیرید حتما از ضد آفتاب که حاوی اس پی اف 15 می باشد با کلاه و عینک آفتابی از صورت و گردن خود مراقبت کنید.

توصیه های اساسی  ذکر شده بعد از عمل لیفت صورت و بینی را مورد توجه قرار دهید تا عواقب کمتری را تجربه کنید.

 • استراحت مطلق: استراحت مطلق را با بی تحرکی کامل هیچ وقت اشتباه نگیرید به علت آنکه اگر که فقط بخورید و در جای خود بنشینید منجر به لخته شدن خون در پاها می شوید که باید خود را با مساله ترومبوز وریدی عمقی در گیر کنید. پس توصیه ما به شما این می باشد که که حداقل 3الی 4 بار در کل روز به راه رفتن حتی در منزل بپردازید تا از لخته شدن خون در پاها جلوگیری شود.
 • از برخی کارها اجتناب کنید: حتی المقدور تا مدت تعیین شده توسط پزشک تان از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • اتاق بخار: از رفتن به سونا، ماسک صورت و هر چیزی که ذره ای با بخار در ارتباط است اجتناب کنید به علت آنکه باعث برافروختگی صورت تان می شود.
 • مصرف الکل: تا 48 ساعت بعد از عمل لیفت صورت و بینی از مصرف الکل خودداری کنید به علت آنکه با داروهای تجویز شده برای تان تداخل ایجاد می کند و گاهی اوقات منجر به مرگ شما می شود.
 • ورزش: تا زمان تعیین شده برایتان از ورزش های فیزیکی، ماساژ دادن صورت، سولاریوم و هر عملی که صورت شما را تحت تاثیر و خطر قرار می دهد اجتناب کنید حتی رنگ کردن مو نیز از مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت و بینی می باشد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت و بینی

مراقبت های بعد از عمل لیفت بینی

عمل لیفت بینی نیز مراقبت های بعد از عمل را دارد که با رعایت توصیه های مربوطه نتیجه کار با رضایت خود و پزشک تان همراه می شود. ما در اینجا به ذکر مراقبت های بعد از عمل لیفت بینی می پردازیم.

 • برای تسکین درد و ورم ناشی از کبودی عمل لیفت بینی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • در هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • به مدت 12 ساعت به نواحی که عمل لیفت بینی صورت گرفته است اصلا دست نزنید.
 • خوردن آدامس و نوشیدن با نی را مدتی ترک کنید و تا می توانید از غذاهای آبکی و نرم تناول کنید تا زیاد این نواحی درگیر نباشند.
 • برای مدت طولانی سر خود را به سمت پایین نگه ندارید.
 • برای مدت 2 روز از آرایش صورت و استفاده هر کرم مرطوب کننده ای پرهیز کنید.
 • از مصرف هر دارویی که باعث شل شدن خون در بدن می شود را برای مدتی قطع کنید.
 • در محل های خیلی گرم و خیلی سرد خودداری کنید.
 • داروهای که پزشک مربوطه برایتان تجویز کرده است سر وقت و در دوره مشخص مصرف کنید.
 • در هنگام شست و شویی صورتتان خیلی به آرامی با آب بشورید.
 • خوردن مواد الکلی را برای یک هفته قدغن کنید.
 • بعد از دو روز به حمام بروید و از شامپوهای ملایم مثل شامپو بچه برای شستن موهایتان استفاده کنید.
 • از ورزش های سنگین برای مدتی مشخص پرهیز کنید.
 • از بلند کردن وسایل سنگین که موجب حرکت بیش از اندازه سرتان می شود را برای مدتی انجام ندهید.
 • تورم و قرمزی درنواحی لیفت بینی یک مساله ای مشخص است ولی آن چیزی که باعث نگرانی فرد می شود که این قرمزی و تورم ایجاد شده بیش از چند روز رو به بهبودی نرود حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

کلام آخر

مراقبت و نگه داری بعد از هر عملی همانند خود عمل از اهمیت بسزایی برخوردار است عمل لیفت صورت و بینی نیز به مراقبت های بعداز عمل نیاز دارند. با یک مشورت درست با یک پزشک حاذق و حرفه ای درکار لیفت صورت و بینی می توانید برای یک عمر از عوارض  ناشی از بی کفایتی پزشک در امان باشید. مراقب سلامتی خود باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *