دسته‌بندی نشده

هایفوتراپی چقدر دوام دارد و چند جلسه است؟

هایفوتراپی چقدر دوام دارد

امروز به این پرسش می پردازیم که هایفوتراپی چقدر دوام دارد و چند جلسه است؟ لطفا برای کسب اطلاع بیشتر با ما همراه باشید. هایفو تراپی یک روش جدید درمانی است که نیازی به عمل جراحی ندارد، هایفوتراپی برای کسانی است که افتادگی پوستی و شل شدن عضله ای دارند استفاده می شود.

البته این راه درمان جدید برای افرادی که جوش و آکنه های شدیدی دارند نیز اصلا توصیه نمی شود. نکته قابل توجه این است که هایفو درمانی برای چین و چروک ها شدید اصلا توصیه  نمی شود و بجای هایفوتراپی بهتر است از لیفت استفاده کنند.

هایفوتراپی چیست؟

پزشکان و متخصصیت بیش از پنجاه سال است که از این روش درمانی برای زیباتر شدن و جوان تر شدن پوست استفاده می کنند. هایفوتراپی یک روش کاملا بی خطر است که پزشکان از آن استفاده می کنند. افرادی نمی توانند از این روش درمانی استفاده کنند که دارای ضایعات پوستی، کیستیک، عفونت پوستی می باشند. همچنین افرادی که ایمپلنت فلزی در ناحیه تحت درمان دارند به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

طبق تحقیقاتی که انجام شده طی این چند سال این است که مراجعه کنندگان هنگام هایفوتراپی احساس کمی سوزش یا حس تیغ تیغی شدن را داشته اند. خیلی ها حس می کنند که هایفوتراپی درد دارد برای همین منظور دکتر معالج برای این نوع از بیماران استامینوفن تجویز می کند و بعد از انجام هایفوتراپی نیز داروی ضد التهاب تجویز می کند تا قرمزی پوست را بعد از چند ساعت از بین ببرد.

هایفوتراپی چقدر دوام دارد

تفاوت بین هایفوتراپی و میکرونیدلینگ

هایفو و میکرو هر از روش های درمانی برای زیباتر و جوان تر شدن پوست به شمار می روند، اگر این دو درمان را در کنار یکدیگر انجام دهید نتیجه باور نکردنی بدست می آورید. هایفوتراپی با استفاده از قدرت بسیار زیاد مافوق صوت یک ناحیه خاص را انجام می دهد و کلاژن ها را برای این امر تحریک می کند و لایه های زیرین پوست را مجبور به سفت شدن می کند؛

اما میکرونیدلینگ به لایه های سطحی پوست نفوذ می کند و کمک به باز سازی سلول های جدید می کند. پس استفاده از هایفوتراپی در کنار میکرنیدلینگ برای کسانی که از چین و چروک ها خود خسته شده اند بسیار توصیه می شود. البته این مورد را هم نیز حتما باید پزشک معالج تایید کند.

مدت زمان استفاده از هایفوتراپی چقدر است ؟

اگر برای درمان صورت و گردن خود به روش هایفوتراپی روی آورده اید باید بدانید که این روش، روشی است بدون عمل جراحی پس مدت زمان طولانی تر باید منتظر بهبودی کامل صورت خود باشید.

مدت زمان هر جلسه از هایفوتراپی صورت تقریبا15 دقیقه است البته این موضوع بسته به این دارد که کدام ناحیه از بدن است و چه مقدار چین و چروک در آن ناحیه وجود دارد. مدت جلسات هایفوتراپی بین شش ماه تا نه ماه است. کسانی که از این روش درمانی استفاده می کنند می توانند بعد از تمام شدن دوران درمان به فعالیت های روزانه خودشان ادامه بدهند.

نکته: برای حذف کرد چربی غبغب به 1 الی 2 جلسه نیاز است.

مزایا ومعایب هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یک روش درمانی برای رفع چین وچروک های بدن می باشد یعنی می توان گفت که یک روش برای زیباتر شدن است، پرسش اینست که هایفوتراپی چقدر دوام دارد با دانستن مزایا معایب هایفوتراپی شک هایی که برای انجام آن داشتید از بین می رود.

مزایا هایفوتراپی شامل موارد زیر می شود:

  • عوارض کم: این روش تقریبا جدید است و امروزه نیز بیشتر از آن استفاده می کنند، در این روش با نفوذ مقدار قابل توجهی پرتو های گرمایشی باعث ازبین رفتن سلول های مرده می شود و به جای آن ها سلول های جدید تولید میشود. بر اساس این حرارت بافت ها آسیب نمی ببینند پس یک روش کاملا بی عوارض است.
  • تعداد جلسه ها کم: بنا به نظر نسجی که از مخاطبان گرفته شده است تمام کسانی که از این روش استفاده کرده اند بعد یک جلسه نتیجه دلخواهشان را گرفته اند اما بنا به بهت شدن پوستشان به ادامه جلسه ها پراخته اند.
  • دوام بالا: میزان دوام بستگی به سبک زندگی، سن، نوع پوست هر شخص دارد؛ اما خب نتایج هایفو تراپی معمولا تا یک سال ماندگار است.

هایفوتراپی چقدر دوام دارد

در دنیای پزشکی هیچوقت هیچ درمانی صددرصد نیست و هر درمانی معایبی نیز دارد که شامل موارد زیر می شود:

  • بی حسی: در افراد بسیار کمی بعد از انجام هایفوتراپی احساس بی حسی در ناحیه درمانی نیز می کنند، سوزن سوزن شدن نیز یکی از عوارض بسیار نادر در این روش درمانی نیز هست.
  • قرمزی و یا لتهاب پوستی: با قرار گرفتن پوست در برابر پرترهای هایفوتراپی ممکن با تحریک پوست با گرما پوست بعد از هایفوتراپی قرمز و ملتهب بشود که این موضوع زیاد جدی نیست و بعد از مدت کوتاهی ازبین می رود.
  • تورم: ممکن است در هایفئ تراپی بافت های زیرین کمی آسیب ببیند که این آسیب دیدگی باعث تورم بافت های زیر پوست می شود، در بعضی افراد که دارای پوست حساس هستند ممکن است این تورم کمی به کبودی نیز بزند که البته مانند قرمز پوست زیاد ماندگار و طولانی نیست.
  • ضعیف بودن نتیجه: هایفوتراپی مانند دیگر روش های درمانی روی همه ی افراد یکسان نیست و متفاوت است ممکن برخی از افراد که پوست متفاوتی دارند نتیجه مورد نظرشان را نگیرند.
  • درد: در بسیاری افراد به دلیل داشتن انرژی زیاد دستگاه روی پوست خود احساس گرما، درد، تیغ تیغ شدن را روی پوست خود حس کنند این درد ها قابل تحمل است اما اگر حس کردید که نمی توانید آن را تحمل کنید قبل از مراجعه از مسکن ها استفاده کنید.

هزینه های هایفوتراپی

این روش درمانی نسبت به دیگر روش ها بسیار کم هزینه تر است. هزینه های آن به این صورت است که برای همه کسانی که به این روش درمانی نیاز دارند دردسترس است. البته هزینه های هایفوتراپی بستگی به ناحیه درمانی نیز دارد. بهترین روش این است ک قبل از هر کاری به پزشک متخصص مراجعه کنید تا او با معاینه دقیق هم تعداد جلسات و هم مقدار هزینه را به شما بگوید.

کلام آخر

امروز سعی کردیم بگوییم هایفوتراپی چقدر دوام دارد  و مزایا و معایبش چیست . در واقع هایفوتراپی یک روش درمانی بسیار عالی برای جوانسازی پوست و زیباتر شدن آن است. برای انجام هایفوتراپی حتما باید با یک پزشک مشورت کنید و بعد از این روش ستفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *