پیلینگ شیمیایی

هایفوتراپی

پیلینگ شیمیایی یعنی استفاده کنترل شده از برخی اسیدها که به اسیدهای میوه معروفن اند. این اسیدها به انواع AHA، BHA و PHA تقسیم می شوند.

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

روشهای بسیاری برای مراقبت پوست و مو و جوانسازی وجود دارد. هدف این روشها، بهبود ذخیره سلولی و کلازن و الاستین بافت نرم به ویژه درم، ترمیم درم و اپیدرم، بازسازی لایه چربی سطحی و بازسازی لایه پوستی، بهبود خورسانی و اکسیژن رسانی و بهبود عملکرد عضلات در برخی مناطق است. برای رسیدن به این اهداف از روشهای مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله برایتان شرح خواهیم داد.

کاربرد پیلینگ شیمیایی

درمان جوش و جای جوش، بهبود منافذ باز، بهبود قوام پوست و درمان شلی پوست، بهبود اسکار ناشی زخم های بریدگی، سدختگی یا جراحی، کاهش چین و چروک سطحی، از بین بردن لک ها

این اسیدها به دلیل اینکه بسیار ریزمولکول هستند به راحتی وارد لایه های پوست می شوند و بدون تخریب پوست، در لایه زاینده پوست، سلول سازی و کلاژن سازی را تحریک می کنند. علاوه بر این این مواد خاصیت روشن کنندگی، ضد میکروبی و لایه برداری دارند که در نتیجه برای رفع چین و چروک، درمان جوش و جای جوش و درمان لک از آنها استفاده می شود.

اطلاع رسانی به پزشک در مورد داشتن هرگونه بیماری یا حساسیت پوستی/ عدم مصرف سیگار و الکل از یک روز قبل/ عدم استفاده از موادی که سبب رقیق شدن خون می شوند مانند سیر، چای سبز، امگا 3، داروهای رقیق کننده خون و ضدالتهاب های استروئیدی و غیراستروئیدی

قرمزی و تورم: طی روزهای اول پس از درمان، قرمزی و التهاب بر روی پوست مشاهده می شود.

هایپرپیگمنتیشن (افزایش رنگدانه): پس از انجام پیلینگ شیمیایی، در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، ممکن است هایپرپیگمنتیشن در ناحیه مورد درمان ایجاد شود. استفاده از کرم ضدآفتاب با SPF بالای 30 از بروز آن پیشگیری می کند.

تبخال: اگر تا به حال دچار تبخال شده اید، انجام پیلینگ شیمیایی ممکن است باعث تشدید آن شود. استفاده از درمان های دارویی مناسب که توسط پزشک تجویز می گردد از بروز آن جلوگیری می کند.

عدم دستکاری پوست/ عدم استفاده از اسکراب ها و لایه بردارها به مدت 4 هفته، عدم استفاده از کرم و پودرهای رنگی به مدت 4 هفته/ عدم انجام اصلاح صورت با هیچ روشی/ استفاده مرتب از کرم های ترمیم کننده و آبرسان/ استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب/ پرهیز از آفتاب گرفتن و استفاده از دستگاه های سولاریوم/ پرهیز از انجام هرنوع پروسیجر پوستی تا 4 هفته

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط