پلاسماتراپی

پلاسماتراپی

پلاسما در واقع شکل چهارم ماده است در حالت پلاسما الکترون و پروتن ماده از هم جدا شده آزادانه و با شدت رسانایی بسیار بالا در محیط وجود دارد دستگاه های پلاسما این حالت ماده را در سر سوزنی یک پروب، متمرکز کرده و به صورت نقطه ای روی بافت مورد نظر اعمال میکند. این موج متمرکز باعث تبخیر نقاط بسیار ریزی از سلولها در سطح پوست مورد درمان میشود.

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

روشهای بسیاری برای مراقبت پوست و مو و جوانسازی وجود دارد. هدف این روشها، بهبود ذخیره سلولی و کلازن و الاستین بافت نرم به ویژه درم، ترمیم درم و اپیدرم، بازسازی لایه چربی سطحی و بازسازی لایه پوستی، بهبود خورسانی و اکسیژن رسانی و بهبود عملکرد عضلات در برخی مناطق است. برای رسیدن به این اهداف از روشهای مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله برایتان شرح خواهیم داد.

کاربردهای پلاسما تراپی

پلاسما دو نوع سرد و گرم دارد پلاسمای سرد با افزایش جریان خون، تحریک سلول سازی و بستن عروق کوچک خونریزی دهنده در بافت زخمی موجب ترمیم سریع زخم های ناشی از بریدگی، سوختگی و بخیه ها میشود. پلاسمای گرم با ایجاد سوختگی های ریز در سطح بافت باعث شروع آبشار ترمیمی در بافت شده، همچنین سبب جمع شدن بافتهای شل و کم سلولی مثل پلک میشود از پلاسمای گرم برای درمان اسکارها ضایعات پوستی مثل خالها، تتوها، جوانسازی پشت پلک و بهبود چین و چروک استفاده میشود.

اطلاع رسانی به پزشک در مورد داشتن هرگونه بیماری یا حساسیت پوستی/ عدم مصرف سیگار و الکل از یک روز قبل/ عدم استفاده از موادی که سبب رقیق شدن خون می شوند مانند سیر، چای سبز، امگا 3، داروهای رقیق کننده خون و ضدالتهاب های استروئیدی و غیراستروئیدی

عدم دستکاری پوست/ عدم استفاده از اسکراب ها و لایه بردارها به مدت 4 هفته، عدم استفاده از کرم و پودرهای رنگی به مدت 4 هفته/ عدم انجام اصلاح صورت با هیچ روشی/ استفاده مرتب از کرم های ترمیم کننده و آبرسان/ استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب/ پرهیز از آفتاب گرفتن و استفاده از دستگاه های سولاریوم/ پرهیز از انجام هرنوع پروسیجر پوستی تا 4 هفته

در صورت استفاده از پلاسما توسط فرد غیر پزشک یا استفاده از دستگاه های غیر استاندارد ممکن است فرد دچار سوختگی های یک و دو و ایجاد عوارض ناشی از آن مثل اسکار و لک در ناحیه مورد نظر شود.

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط