پاک کردن تتو با لیزر

پاک کردن تتو با لیزر

طبق فناوری های پیشرفته می توان با استفاده از لیزر هر گونه تتو یا خالکوبی را از روی پوست پاک کرد. حذف تتو با لیزر از روی پوست یک روش زیبایی کارآمد است که به طور موثر تتو را از روی پوست پاک می کند و البته انجام آن تنها چند دقیقه طول می کشد. به طور طبیعی با گذشت زمان بر روی پوست محو می شود زیرا سیستم ایمنی بدن تشخیص می دهد که جوهر تتو یک ماده خارجی است و سعی می کند در طول زمان جوهر تتو را از روی پوست پاک کند. البته پاک کردن تتو با لیزر این فرآیند را سرعت می بخشد در واقع با شکستن جوهر تتو توسط لیزر درمانی این روند با سرعت بیشتری انجام می شود. ما در این مقاله از داکو کلینیک به بررسی پاک کردن تتو با لیزر بر روی پوست خواهیم پرداخت.

طبق فناوری های پیشرفته می توان با استفاده از لیزر هر گونه تتو یا خالکوبی را از روی پوست پاک کرد. حذف تتو با لیزر از روی پوست یک روش زیبایی کارآمد است که به طور موثر تتو را از روی پوست پاک می کند و البته انجام آن تنها چند دقیقه طول می کشد. به طور طبیعی با گذشت زمان بر روی پوست محو می شود زیرا سیستم ایمنی بدن تشخیص می دهد که جوهر تتو یک ماده خارجی است و سعی می کند در طول زمان جوهر تتو را از روی پوست پاک کند. البته پاک کردن تتو با لیزر این فرآیند را سرعت می بخشد در واقع با شکستن جوهر تتو  توسط لیزر درمانی این روند با سرعت بیشتری انجام می شود. ما در این مقاله به بررسی پاک کردن تتو با لیزر بر روی پوست خواهیم پرداخت.

آیا پاک کردن تتو با لیزر برای همه بی خطر است؟

شاید این سوال برای اکثر شما پیش بیاید که روش لیزر درمانی برای پاک کردن تتو برای همه افراد مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که اگر چه روش لیزر درمانی یک روش ایده آل و بدون درد است که به راحتی هر گونه تتو را از روی پوست پاک می کند اما این روش تنها برای افراد باردار یا شیرده مناسب نیست و دیگر افراد بدون هیچ نگرانی می توانند با استفاده از این روش تتوهای روی پوست خود را به راحتی پاک کنند.

پاک کردن تتو با لیزر

در طی فرآیند حذف تتو با لیزر، پزشک در ابتدا با کمک بی حس کننده و حتی واکسن عملیات لیزر را برای قابل تحمل می کند در ادامه پزشک با کمک دستگاه مخصوص لیزر را روی ناحیه تتو هدایت می کند. بر خلاف اشاره گر لیزری که یک پرتو پیوسته از نور تولید می کند، لیزرهای پاک کننده تتو پالس های انرژی نور را تولید می کنند.

در حقیقت هر پالس از این انرژی به درون پوست نفوذ می کند و وارد بافت پوست تتو می شود. همانطور که ذرات جوهر تتو این انرژی را جذب می کنند، به تدریج گرم  و سپس به اجزای ریزتر تبدیل می شوند. به همین ترتیب طی جلسات بعدی نیز همین روش مجدد تکرار می شود و سیستم ایمنی بدن نیز کم کم ذرات تتو  را از محل پاک می‌کند بنابراین ظاهر تتو کمی روشن تر می شود. با نجام این روش درمانی در طی هفته های درمان رنگ تتو به تدریج تجزیه می شود و ظاهری شفاف پیدا می کند.

کیو سوئیچینگ نوع خاصی از ایجاد پالس لیزری است در روش لیزر درمانی است پالس های قدرتمندی از انرژی را تولید و به سوی پوست هدایت می کند. لیزرهای کیو سوئیچ به ویژه برای پاک کردن تتو با لیزر مفید هستند. در واقع با توجه به اینکه ذرات جوهر تتو معمولا کوچک هستند با استفاده از کیو سوئیچینگ می توان به طور انتخابی به ذرات جوهر تتو آسیب رساند در حالی که پوست اطراف  تتو دست نخورده باقی می ماند. 

از آنجایی که هدف از پاک کردن تتو با لیزر جذب نور لیزر توسط جوهر تاتو است، باید مطمئن شوید که طول موجی که استفاده می‌کنید به خوبی توسط تتو جذب می‌شود تا جوهر تتو به ذرات ریزتر تبدیل شود و به خوبی نقش و نگارهای تتو بر روی پوست تجزیه شود.

شاید به این فکر کنید که تتو دائمی است و به هیچ عنوان بر روی پوست پاک نمی شود اما نه برخلاف نظر شما این طور نیست بلکه با استفاده از روش های مختلف درمانی به ویژه لیزر می توان تتوهای موجود بر روی پوست را طی جلسات درمانی به خوبی از روی پوست پاک کرد و در آخر نیز پوستی تمیز و عاری از هر گونه نقش و نگار داشته باشید. در این درمان از لیزر قوی برای ورود به پوست استفاده می شود این نور به طور بی ضرر از پوست عبور می کند، اما ذرات رنگ را قادر می سازد تا شروع به ارتعاش کنند.

 این باعث ایجاد گرما می شود که در نتیجه ذرات را به قطعات کوچکتری تبدیل می کند که می توانند توسط سیستم لنفاوی دفع شوند. از دیگر مزایای لیزر درمانی برای پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد.

یکی از مزایای مهم روش لیزر درمانی برای پوست این است که در این روش هیچ گونه جای زخمی بر روی پوست ایجاد نمی شود. در این روش برخلاف سایر روش های درمانی در طول دوره درمان و بعد از آن بر روی پوست جای زخمی باقی نخواهد ماند.

بر خلاف سایر روش‌های پاک کردن خالکوبی که شامل سنباده زدن پوست می‌شود، حذف تتو با لیزر با سلول‌های پوست سالم شما تداخلی ندارد. فناوری لیزر شامل ارسال انرژی به زیر پوست شما بدون آسیب رساندن به سطح پوست است این تضمین می کند که پوست شما در حین پاک کردن خالکوبی با لیزر جای زخم نخواهد داشت.

با انجام روش لیزر درمانی به راحتی می توانید از شر تتوهای قدرتمند بر روی پوست بدنتان نیز خلاص شوید در واقع این روش برای تتوهای قدرتمند با ماندگاری بالا نیز مناسب است و به راحتی هر گونه تتو را بر روی پوست در کمترین زمان پاک می کند.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای پاک کردن تتو، پاک کردن تتو با لیزر است از آنجایی که این یک روش غیر تهاجمی است، خطر عفونت و سایر مسائل به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

بیایید نگاهی دقیق به مراقبت های بعدی برای حذف تتو با لیزر داشته باشیم در واقع با پیروی از این دستورالعمل‌ها، فرآیند درمان پاک کردن تتو با لیزر بدون هیچ عوارضی در پوست ایجاد می شود. نکات مربوط به بعد از روش لیزر درمانی عبارت اند از:

ناحیه پاک کردن خالکوبی را در سه روز اول تمیز و خشک نگه دارید.

پس از پاک کردن تاتو، استفاده از پمادی مانند کرم هیدروکورتیزون به کاهش التهاب کمک می کند.

روغن ویتامین E همچنین می تواند سلول های آسیب دیده پوست را درمان کند.

اگر تاول هایی بزرگتر از یک سکه بر روی پوست ایجاد شد، از یک لانست استریل شده برای ایجاد سوراخ کوچک در پایه تاول استفاده کنید تا تخلیه شود.

این دستورالعمل‌های مراقبت‌های پس از برداشتن تتو با لیزر را دنبال کنید تا پوست خود را تا حد ممکن سالم نگه دارید. علاوه بر این، برای راهنمایی های خاص در مورد مراقبت های بعد از پاک کردن تتو، با متخصص پاک کردن تتو صحبت کنید. مراقبت از پوست پاک کردن خالکوبی پس از لیزر، بهبود را تسریع کرده و بهترین نتایج را ارائه می دهد.

اگرچه تتوها جذابیت خاصی بر روی پوست دارند و ظاهر پوست را به کلی تغییر می دهند اما تتو یک خالکوبی دائمی نیست بلکه می توان با استفاده از روش های درمانی همچون لیزر درمانی هر گونه تتویی را بر روی پوست پاک کرد. البته تتو با گذشت زمان بر روی پوست محو می شود زیرا سیستم ایمنی بدن تشخیص می دهد که جوهر تتو یک ماده خارجی است و سعی می کند در طول زمان جوهر تتو را از روی پوست پاک کند. البته پاک کردن تتو با لیزر این فرآیند را سرعت می بخشد در واقع با شکستن جوهر تتو  توسط لیزر درمانی این روند با سرعت بیشتری انجام می شود.