میکرونیدلینگ

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود، شامل استفاده از یک ابزار سوزنی کوچک است که وارد لایه بالایی پوست می شود.میکرونیدلینگ یک درمان غیر تهاجمی پوست است که در آن متخصص پوست یا متخصص زیبایی، عمدتاً در لایه بالایی پوست، از سوزن های میکرو سوراخ شده استفاده می کند.

سوزن ها معمولاً 0.5 تا 2 میلی متر قطر دارند. این درمان به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود، زیرا به افزایش تولید کلاژن در پوست معروف است که می تواند برای از بین بردن تعدادی از بیماری های پوستی از جمله چین و چروک مفید باشد البته میکرونیدلینگ در واقع کلاژن جدیدی را در پوست تولید می کند که به نام نئوکلاژن شناخته می شود. در ادامه با ما همراه شوید تا با این روش جوانسازی پوست بیشتر آشنا شوید.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود، شامل استفاده از یک ابزار سوزنی کوچک است که وارد لایه بالایی پوست می شود.میکرونیدلینگ یک درمان غیر تهاجمی پوست است که در آن متخصص پوست یا متخصص زیبایی، عمدتاً در لایه بالایی پوست، از سوزن های میکرو سوراخ شده استفاده می کند.

سوزن ها معمولاً 0.5 تا 2 میلی متر قطر دارند. این درمان به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود، زیرا به افزایش تولید کلاژن در پوست معروف است که می تواند برای از بین بردن تعدادی از بیماری های پوستی از جمله چین و چروک مفید باشد البته میکرونیدلینگ در واقع کلاژن جدیدی را در پوست تولید می کند که به نام نئوکلاژن شناخته می شود. در ادامه با ما همراه شوید تا با این روش زیبایی پوست بیشتر آشنا شوید.

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟

میرکونیدلینگ ممکن است به رفع چین و چروک، آکنه، جای زخم و علائم کشش کمک کند البته میکرونیدلینگ با ایجاد ضربه به پوست، تولید کلاژن و سایر عوامل درمانی را  نیز افزایش می دهد. از آنجایی که کلاژن یک پروتئین ضروری است که به جوان ماندن پوست، با بافتی سفت، صاف و کشدار کمک می کند در واقع افزایش سن باعث کاهش کلاژن در پوست می شود و به چین و چروک و سایر علائم پیری کمک می کند.

اگرچه پوست همچنین می‌تواند به دلیل آسیب‌هایی مانند اسکار آکنه، ترک‌های پوستی یا سایر اسکارها کلاژن را از دست بدهد توجه به این نکته مهم است که میکرونیدلینگ یک راه حل مناسب برای افزایش تولید کلاژن در بدن است.

میکرونیدلینگ

 

از جمله پروتئینی که به تقویت و انعطاف پذیری پوست کمک می کند کلاژن است به این دلیل که این نوع پروتئین موجب جوان سازی پوست بدن می شود. با گذشت زمان در بدن تولید کلاژن به طور طبیعی شروع به کاهش می کند که می تواند منجر به علائم پیری چروک، سفت شدن پوست و …می شود.

آسیب های پوستی کنترل شده با میکرونیدلینگ  پوست را آزاد می کند تا کلاژن جدید و همچنین الاستین تولید کند که پروتئین دیگری در پوست است که خاصیت ارتجاعی مورد نظر را برای پوست به ارمغان می آورد. میکرونیدلینگ همچنین رشد فیبروبلاست ها، سلول های اپیتلیال و سلول های اندوتلیال را تحریک می کند که می تواند منجر به سلامت پوست شود.

 در ابتدا میکرونیدلینگ به طور کلی برای جوانسازی پوست استفاده می شد، اما اکنون برای افزایش تولید کلاژن و رفع انواع نگرانی های رایج پوستی که درمان آنها دشوار است، از جمله چین و چروک، زخم، ترک های پوستی و حتی ریزش مو استفاده می شود.

این روش درمانی کلاژن را در پوست افزایش می دهد همانطور که گفته شد، تولید کلاژن در پوست برای ظاهر پوست ما بسیار مهم است. کلاژن کمتر به معنای چین و چروک بیشتر، خطوط تیزتر و پوست ضعیف است بنابراین کلاژن بیشتر به معنای چهره های جوان تر است.

یکی از مهمترین روش درمانی میکرونیدلینگ این است که درخشش عمومی پوست بعد از انجام این روش درمنی به مراتب افزایش می یابد البته پس از درمان، اکثر افراد اغلب احساس درخشندگی بیشتری در پوست خود می کنند

لایه برداری پوست از طریق ابزار میکرونیدلینگ توانایی جذب آب برای نفوذ به پوست را افزایش می دهد. در مجموع به نظر می رسد میکرونیدلینگ توانایی پوست در جذب مواد درمانی را افزایش می دهد و از این رو به استفاده بهتر از محصولات موضعی کمک می کند.

رشد مو را بهبود می بخشد البته این مزیت با بررسی تحقیق بر دو گروه از افراد مشخص شد  در این تحقیقات به عمل آمده گروه اول فقط یک بار در روز از لوسیون استفاده کردند، در گروه دوم لوسیون را دو بار در روز به علاوه میکرونیدلینگ روی پوست سر در هفته مصرف کردند. پس از 12 هفته، 82 درصد از گروه میکرونیدلینگ افزایش 50 درصدی رشد مو را در مقایسه با تنها 4.5 درصد بهبود در گروه با تجربه کردند که در واقع این روند بسیار خوشایند بود.

جامعه پزشکی به طور کلی میکرونیدلینگ را ایمن و موثر می داند، اما هنوز هم  در این بین عوارضی وجود دارد. عوارض پس از میکرونیدلینگ شامل ورم، سرخی، کبودی ، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست است. البته خونریزی یک واکنش غیر معمول به میکرونیدلینگ است، اگرچه ممکن است بعد از درمان عمیق‌تر بروز کند.

همچنین ممکن است خونریزی برای افرادی که دارای اختلالات خونریزی هستند یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، خطر بیشتری داشته باشد از طرفی خطر عوارض جانبی جدی تری نیز مانند عفونت  و تغییر در رنگدانه های پوست نیز رخ خواهد داد که در طول درمان ممکن است به برخی از داروهای موضعی بدن واکنش نشان دهد.

در نهایت می توان بیان کرد که افرادی که دارای یک عفونت فعال پوستی، آکنه فعال، اسکار کلوئید و یا دارای یک پوست ناپایدار هستند می توانند از این روش درمانی بهره مند شوند. البته مراجعه به یک متخصص پوست که در این نوع روش‌ درمانی با تجربه است، به حداقل رساندن این عوارض ناشی از میکرونیدلینگ کمک می‌کند.

دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی در دسترس هستند، اما ممکن است با دستگاه های میکرونیدلینگ حرفه ای متفاوت باشند. بسیاری از دستگاه های میکرونیدلینگ خانگی در دسترس هستند در حالی که هزینه این جلسات بسیار کمتر از جلسات با یک متخصص پوست است، تفاوت‌های کلیدی بین این رویکردها وجود دارد. با توجه به این امر می توان بیان کرد که دستگاه‌هایی که برای مصارف خانگی استفاده می‌شوند، سوزن‌های کوتاه‌تری نسبت به آن‌هایی که برای متخصصان پوست و سایر متخصصان پزشکی طراحی شده‌اند، دارند.

از طرفی دستگاه های خانگی برای نفوذ به پوست قدرت ندارند، به این معنی که درمان های خانگی به اندازه نسخه های حرفه خیلی موثر نخواهند بود در واقع این مطلب به این معنی است که یک درمان خانگی پاسخ و نتایج محدودی خواهد داشت با این حال، حتی دستگاه های خانگی نیز جریان خون را افزایش می دهند که ممکن است به طور موقت پوست را روشن کند.

یکی از دغدغه های اصلی افراد این است که با افزایش سن پوست بدن دچار سفتی و چین و چروک می شود که این امر در اثر کاهش کلاژن بر روی پوست ایجاد می شود. میکرونیدلینگ که به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می شود، شامل استفاده از یک ابزار سوزنی کوچک است که وارد لایه بالایی پوست می شود. 

میکرونیدلینگ یک درمان غیر تهاجمی پوست است که در آن متخصص پوست یا متخصص زیبایی، عمدتاً در لایه بالایی پوست، از سوزن های میکرو سوراخ شده استفاده می کند. میرکونیدلینگ ممکن است به رفع چین و چروک، آکنه، جای زخم و علائم کشش کمک کند البته میکرونیدلینگ با ایجاد ضربه به پوست، تولید کلاژن و سایر عوامل درمانی را  نیز افزایش می دهد.

از آنجایی که کلاژن یک پروتئین ضروری است که به جوان ماندن پوست، با بافتی سفت، صاف و کشدار کمک می کند در واقع افزایش سن باعث کاهش کلاژن در پوست می شود و به چین و چروک و سایر علائم پیری کمک می کند. اگرچه پوست همچنین می‌تواند به دلیل آسیب‌هایی مانند اسکار آکنه، ترک‌های پوستی یا سایر اسکارها کلاژن را از دست بدهد توجه به این نکته مهم است که میکرونیدلینگ یک راه حل مناسب برای افزایش تولید کلاژن در بدن است.

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط