مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش غیر جراحی با تزریقات نسبتا بی درد و یک شیوه تخصصی تزریق ویتامین ها، مینرال ها، اسیدهای آمینه، داروهای متداول و مواد هموپاتیک است که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و برای موارد و نواحی متعدد بدن و پوست سودمند است.

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

روشهای بسیاری برای مراقبت پوست و مو و جوانسازی وجود دارد. هدف این روشها، بهبود ذخیره سلولی و کلازن و الاستین بافت نرم به ویژه درم، ترمیم درم و اپیدرم، بازسازی لایه چربی سطحی و بازسازی لایه پوستی، بهبود خورسانی و اکسیژن رسانی و بهبود عملکرد عضلات در برخی مناطق است. برای رسیدن به این اهداف از روشهای مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله برایتان شرح خواهیم داد.

پیشینه مزو تراپی

مبدع این روش، پزشکی فرانسوی به نام Dr. Michel Pistor  است. وی این روش را بر پایه تحقیقات بالینی از سال 1948- 1952در درمان انسانها به کار برد و در سال 1958 مجامع علمی فرانسه آن را به عنوان یک پروسیجر موثر در درمان معرفی کردند.

رفع چربی متراکم (صورت و بدن) : شکم، پهلو، ران، لگن، بازو، غبغب، بگ چشم

جوانسازی صورت و گردن:

  • بهبود چین ها
  • سفت کردن پوست
  • درمان آکنه
  • روشن کردن پوست
  • درمان لک و هیپرپیگمانتاسیون
  • مزوبوتاکس و رفع چین و چروک

رفع اسکارها

رفع استرچ مارک ها

درمان آلوپسی و ریزش مو و تقویت موی سر

مواد با ورود به مزودرم و افزایش جریان بافتی و تقویت سیستم ایمنی و لنف باعث پاسخ بیولوژیک بدن شده، روند پیری را معکوس می کند و از این طریق باعث سلول سازی و جوانسازی می شود.

اطلاع رسانی به پزشک در مورد داشتن هرگونه بیماری یا حساسیت پوستی/ عدم مصرف سیگار و الکل از یک روز قبل/ عدم استفاده از موادی که سبب رقیق شدن خون می شوند مانند سیر، چای سبز، امگا 3، داروهای رقیق کننده خون و ضدالتهاب های استروئیدی و غیراستروئیدی

قرمزی و تورم: هر تزریقی ممکن است تا حدودی باعث کبودی، سوزش یا خارش منطقه تزریق شود که در مورد مزوتراپی به دلیل عمق تزریق بسیار کم این موضوع بسیار به ندرت اتفاق می افتد. اگر دارو بیش از حد نیاز تزریق شود باعث ایجاد تورم اندکی در محل می شود که با کمپرس گرم و ماساژ برطرف خواهد شد.   

تبخال: اگر تا به حال دچار تبخال شده اید، انجام مزوتراپی و هر تزریق دیگری ممکن است باعث تشدید آن شود. استفاده از درمان های دارویی مناسب که توسط پزشک تجویز می گردد از بروز آن جلوگیری می کند.

عدم دستکاری محل تزریق

شستشوی روزانه

پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط