لاغری با دستگاه

لاغری با دستگاه

لاغری و کاهش سایز بدون جراحی چند سالی است در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته و هر روز شاهد پیشرفت این صنعت هستیم. روش هایی که از دستگاه ها و انرژی های مختلف مثل لیزرهای کم توان، امواج رادیویی، امواج صوتی، امواج فارادیک، سرما(کرایو) و دارو استفاده می­کنند. روش های غیر تهاجمی مناسب افرادی است که دارای BMI زیر 35 هستند،  این تکنیک ها طی جلسات متعدد انجام می شود و برش یا آسیبی به پوست یا بافت زیرین وارد نمی­شود. در این روش ها تلاش بر آن است که با کمک گرفتن از فیزیولوژی خود بدن و کمک به افزایش سوخت و ساز و خروج قطرات چربی از سلول های چربی ، حجم چربی زرد فرد کم شود. در این روش ها، سلولهای چربی یا قطرات و واکوئل چربی از دست می دهند یا با تخریب دیواره دچار مرگ سلولی می شوند و در هر دو مورد بافت سفت چربی ، سست و شل می شود. وقتی بافت چربی شل می شود، خونرسانی بافت بهتر شده و در این مرحله می توان از ورزش و فعالیت بدنی نیز برای کاهش سایز کمک گرفت.

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

روشهای بسیاری برای مراقبت پوست و مو و جوانسازی وجود دارد. هدف این روشها، بهبود ذخیره سلولی و کلازن و الاستین بافت نرم به ویژه درم، ترمیم درم و اپیدرم، بازسازی لایه چربی سطحی و بازسازی لایه پوستی، بهبود خورسانی و اکسیژن رسانی و بهبود عملکرد عضلات در برخی مناطق است. برای رسیدن به این اهداف از روشهای مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله برایتان شرح خواهیم داد.

قبل از شناخت دستگاه های لاغری بهتر است با بافت چربی متراکم آشنا شویم.

تجمع بافت چربی در ناحیه‌ای از بدن را چاقی موضعی یا سلولیت می‌نامند. سلولیت واژه ای برای مشخص کردن توده‌هایی از چربی است که معمولاً در باسن، ران و قسمت تحتانی بدن زنان تجمع می یابد. چربی " سلولیت " از نظر فیزیولوژیک مشابه چربی طبیعی بدن است. این تجمع چربی معمولاً به صورت فرورفتگی‌هایی روی پوست نواحی خاصی از بدن مانند بین زانو و استخوان مفصل ران و بین ران و کفل ظاهر می‌شود.

سلول‌های چربی در کیسه‌هایی، که در بین رشته های لایه‌های مختلف بافت همبندی پوست نگه داشته می‌شوند، جمع می‌شوند. این رشته‌ها قابل گسترش نیستند، بنابراین به ویژه هنگامی که وزن افزایش می‌یابد یا پوست فشرده می‌شود، گلبول‌های چربی از شکل طبیعی خود خارج شده و به داخل فشرده می‌شوند و توده‌های پرتقالی شکلی از چربی را تولید می‌کنند. سلولیت در زنان شایعتر است و به نظر می‌آید که هورمون زنانه استروژن باعث می‌شود بیشتر چربی موجود در بدن زنان در اندام تحتانی (ران­ها و باسن) جمع شوند.

عوامل ایجادسلولیت

تحرک و ورزش باعث بهبود خون‌رسانی به بافت چربی زیر پوستی و سوخت و ساز بهتر چربی‌ها می‌شود.

بدین معنی که  اگر مادر شما سلولیت دارد شما هم احتمالا”‌ این فرورفتگی‌های بد شکل را در اندام‌های خود خواهید یافت.

توصیه می‌شود روزانه شش تا هشت لیوان آب بنوشید.

خوردن غذاهای فست فودی و ناسالم از نظر تغذیه‌ای

بهترین روش های لاغری

این دستگاه با امواج رادیویی مطمئن و بدون عارضه، سبب تغییر قطب مثبت و منفی سلول چربی و ایجاد گرما می­شود. این گرما باعث شل شدن چربی و دفع چربی از طریق تعریق و دفع از طریق دستگاه گوارش می­شود . این روش قادر به از بین بردن سلولیت های گرید 1 تا 4 است. در کار با موج رادیوفرکونسی، نحوه کار با دستگاه بسیار مهم بوده واپراتور دستگاه باید آموزش های مورد نیاز را دیده باشد که بتواند بهترین نتیجه را به فرد بدهد. در کل آر اف های لاغری دستگاه­های بی عارضه و کارآمدی هستند که امروزه اسامی تجاری فراوانی به خود گرفته اند و یکی از مهمترین ابزارهای کاهش وزن بی عارضه­اند.

 آر اف تک قطبی به دستگاه دارای یک قطب یا الکترود اشاره دارد. با انتقال تک قطبی، جریان از یک الکترود (دستگیره) دستگاه تولید کننده در طول بدن جریان می‌یابد و با حداکثر مقاومت در ناحیه اطراف نوک ابزار دستی مواجه می‌شود، که در آن نقطه حرارت‌دهی بافت در لایه‌های زیر پوست اتفاق می‌افتد. از یک اتصال به زمین یا پد بازگشتی نیز استفاده می‌شود، که به پشت یا شکم بیمار متصل می‌گردد، تا مسیر کم مقاومتی برای بازگشت جریان به دستگاه تولید شده و مدار الکتریکی را تکمیل کند.

آر اف دو قطبی به دستگاه دارای دو قطب یا الکترود اشاره دارد. در روش دو قطبی، جریان از دستگاه تولید کننده تنها در طول بافتی که بین دو الکترود روی دستگیره است جریان می‌یابد. این الکترودها مدار الکتریکی را شروع و کامل می‌کنند. از این رو، با روش دو قطبی، هیچ جریانی از بقیه بدن عبور نمی‌کند، بنابراین هیچ پد اتصال به زمین یا بازگشتی لازم نیست. در همه انواع انواع آر اف لاغری، مقاومت در برابر عبور جریان در بافت است و نه الکترود که اثر حرارتی را تولید می‌کند.

تکنیک کویتیشن برای کم کردن بافت چربی از امواج اولتراسوند یا فراصوت با فرکانس پایین (37-42 کیلوهرتز) استفاده می کند. این امواج صوتی در داخل بافت چربی مثل حباب می ترکد و باعث آزاد شدن انرژی می­شود. این عمل مثل یک میکروانفجار در درون بافت چربی است که باعث تخریب بافت چربی و مرگ سلولی می­شود. این میکروانفجارها به دلیل ماهیت سلول­های چربی، باعث آسیب به دیواره سلولهای چربی می شود و به رشته های عضلانی، سلولهای مزانشیمال بافت چربی و رشته های کلاژنی بدون آسیب باقی می ماند.

لیزرهای کم توان با طول موج 540 تا 830 نانومتر تا عمق 5 میلیمتری پوست نفوذ دارند. برخلاف لیزرهای پرتوان که با تخریب بافت ایجاد گرما می کنند، لیزرهای کم­توان از طریق واکنشهای فوتوشیمیایی و تغییر متابولیسم سلولی باعث ایجاد گرما می­شوند. این لیزرها بدون تخریب سلول چربی، آن را تخلیه می کنند. محتویات سلول­های چربی یعنی اسیدهای چرب و تری­گلیسیریدها وارد سیستم لنفی می شوند و از بافت چربی دور می شوند. لیزرهای کم توان به بافت چربی آسیبی نمی رسانند و فقط حجم چربی را کم می کنند.

سلولهای چربی نسبت به سایر سلولهای بدن به سرما حساسترند و زودتر یخ می زنند. در این روش چربی­های موضعی تجمع­یافته در زیر پوست تحت سرمای منفی 7 درجه قرار می گیرند. در این دما، سلول­های چربی به شکل کریستال در می آیند و از بین می روند. حذف این سلول­های مرده تحت­تاثیر متابولیسم طبیعی بدن چند هفته تا چند ماه طول می کشد و فرد نتیجه یک جلسه درمان را بعد از سه ماه به طور کامل می بیند.

مزوتراپی نوعی تکنیک جوانسازی و چربی است که در آن مواد مورد نیاز با تزریق های متعدد در بافت هدف وارد می شود. مزوتراپی به منظور چربی­سوزی و کاهش حجم چربی، ترکیبی از موادی است که از یک سو سبب تخریب دیواره سلول چربی و از بین بردان سلول چربی، حاملهایی که قطرات چربی را وارد گردش خون و لنف می کند و موادی که بهبود گردش خون و لنف را سبب می شوند و در نهایت موادی که سلول­سازی و کلاژن­سازی را تحریک میکنند و مانع از شلی پوست میشوند.

کربوکسی­تراپی همیشه به عنوان یک تکنیک بازسازی کننده و بهبود دهنده شناخته شده است و کمتر می­توان انتظار داشت که باعث تخریب شود. وقتی گاز دی اکسیدکربن با سرعت و حجم بالا وارد بافت چربی می شود سبب پارگی غشای سلولی و نیز کاهش ناگهانی اکسیژن درون بافت و خفگی سلولهای چربی می شود. از طرفی کربوکسی­تراپی باعث بهبود گردش خون و بازسازی می شود. بنابراین در نهایت کربوکسی­تراپی در بافت چربی فشرده باعث از بین رفتن برخی سلول­های چربی، کاهش بافت چربی، بهبود خونرسانی و بهبود کلاژن­سازی می شود. در نتیجه در کاهش سایز با کربوکسی­تراپی شلی پوست اتفاق نمی افتد، ضمن اینکه بهبود گردش خون باعث پاسخ بهتر به ورزش و رژیم غذایی نیز می­شود.

دستگاه EMS  هم در پزشکی و هم در ورزش کارایی دارد. در این دستگاه سیستم تمرین کل بدن جایگزین تمرینات دیگر شده است. به این منظور از سیستمی استفاده می شود که  الکترود های مسطح به صورت هوشمندانه در یک جلیقه ، کمربند، بازوبند  و پا بند تعبیه شده و امکان انقباض تمام گروه­های عضلانی بدن را ایجاد کند در این روش شما بدون استفاده از وزنه می­توانید عضلات خود را فعال کنید. در این روش هر جلسه تمرین 20 دقیقه ای معادل 3 جلسه تمرین بدن سازی عادی است .

اگر در کنار این روش شما رژیم غذایی مناسبی نیز داشته باشید می توانید نتایج قابل قبولی از لاغری را تجربه کنید.

فواید کار به دستگاه ای ام اس ورزشی:

  1. درگیری بسیار پایین مفاصل
  2. ترمیم سلول های سطحی و بافت های پوستی
  3. درمان آسیب دیدگی و کاهش درد
  4. تقویت عضلات
  5. افزایش متابولیسم

عوارض این روش:در این روش به دلیل کالری بالایی که فرد از دست می دهد و درگیر شدن تعداد زیادی از عضلات ،هفته ای 2 تا 3 جلسه بیشتر نمی توان از دستگاه استفاده کرد در غیر این صورت باعث افزایش اوره و کراتینیتن خون، عضله سوزی و در نتیجه جوابدهی معکوس هستیم.

افرادی که نباید از این دستگاه استفاده کنند:  ناراحتی های قلبی ، فشار خون خیلی بالا یا پایین ، دیابت کنترل نشده ، ابتلا به بدخیمی ، شیمی درمانی یا رادیو تراپی.

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط