فیلر خط خنده

تزریق فیلر خط خنده

گاهی با افزایش سن در بعضی افراد باعث ایجاد چین و چروک هایی اطراف صورت می‌شود که به مرور ممکن است برای آنها آزاردهنده باشد و زیبایی صورتشان را کم کند، حتی بعضی افراد در سن جوانی ممکن است دارای چروک هایی دور لب یا به اصطلاح خط خنده شوند و به همین سبب از خندیدن خجالت بکشند یا این موضوع بسیار آنها را آزار دهد.

خط خنده یا خط لبخند درواقع چین و چروک هایی است که فرد با استفاده از گذشت زمان، یا در مواردی ارثی و دلایل دیگر اطراف دهان و زیر چشم خود پیدا می‌کند، این چروک ها در حالت عادی چندان آزار دهنده نیستند اما به مرور زمان می‌توانند باعث اذیت و کاهش اعتماد به نفس افراد شوند.

تزریق فیلر خط خنده

گاهی با افزایش سن در بعضی افراد باعث ایجاد چین و چروک هایی اطراف صورت می‌شود که به مرور ممکن است برای آنها آزاردهنده باشد و زیبایی صورتشان را کم کند، حتی بعضی افراد در سن جوانی ممکن است دارای چروک هایی دور لب یا به اصطلاح خط خنده شوند و به همین سبب از خندیدن خجالت بکشند یا این موضوع بسیار آنها را آزار دهد.

خط خنده یا خط لبخند درواقع چین و چروک هایی است که فرد با استفاده از گذشت زمان، یا در مواردی ارثی و دلایل دیگر اطراف دهان و زیر چشم خود پیدا می‌کند، این چروک ها در حالت عادی چندان آزار دهنده نیستند اما به مرور زمان می‌توانند باعث اذیت و کاهش اعتماد به نفس افراد شوند.

دلایل ایجاد خط خنده

از جمله عواملی که منجر به این اتفاق می‌شود می‌توان اشاره داشت به بالا رفتن سن، سیگار و نور خورشید.

با بالا رفتن سن کلاژن پوست به مرور از بین می‌رود به وظیفه خود برای جوانسازی پوست عمل نمی‌کند، در این شرایط چین و چروک های زیادی ممکن است در اطراف صورت شما ایجاد شود زیرا با افزایش سن استخوان های گونه تغییر و تحولی در آنها ایجاد می‌شود و همین امر سبب می‌شود پوست صورت نتواند خود را با این تغییرات تطابق دهد و موجب ایجاد چین و چروک شود.

فیلر خط خنده

 

همچنین نور خورشید از عوامل بسیار شایع در چروک شدن اطراف پوست است زیرا کلاژن های پوست را می‌کشد و از بین می‌برد، در کنار آن جاذبه زمین نیز همواره بر پوست صورتمان فشار می آورد هم بی تاثیر نیست.

همچنین نحوه خوابیدن افراد نیز می‌تواند در خط لبخند موثر باشد و دیگر عوامل که نیازی به ذکر آن نیست، در چنین شرایطی افراد به دنبال از بین بردن چین و چروک های خود می‌گردند.

برای انجام تزریق ژل محدودیتی برای سن افراد وجود ندارد و کافی است بالای 18 سال سن داشته باشند، در این صورت می‌تواند تزریقات لازم را برای پوست خود و خط خنده خود انجام دهد، شاید برای شما جالب باشد اما بسیاری از افراد در سن نوجوانی ممکن است خط خنده و چین و چروک پیدا کنند، پس قطعا مسعله آزاردهنده ای برای این افراد می‌تواند باشد.

در چنین شرایطی افرادی که از تزریق فیلر خط خنده با خبر هستند، به آن روی می‌آورند تا خط خنده خود را تا حدود زیادی از بین ببرند و بدون چروک و خجالت از خندیدن با دیگران صحبت کنند و مکالمه داشته باشند، اگر شما هم جزو افرادی هستید که در این باره کنجکاوید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری از چگونگی انجام یا عوارض و دیگر موارد تزریق فیلر خنده بدست آورید پس با ما همراه شوید.

 بعد از تزریق پوست صورت قرمز می شود که تا چند ساعت بعد از بین خواهد رفت. عوارض بعدی که بلافاصله بعد از فیلر دیده می شود کبودی محل تزریق است که می توانید از کمپرس آب سرد و یا ماساژ دادن آن به کم شدن و رفع آن کم کنید. این کبودی های معمولا بعد ۳روز تا یک هفته از بین خواهند رفت در غیر این صورت باید به پزشک خود مراجعه کنید.

 بعد از فیلر معمولا برآمدگی هایی در محل تزریق به علت جمع شدن ژل ایجاد می شود که موقت می باشد بعد از یک روز معمولا اثری از آن نخواهد ماند. اما با توجه به بافت پوست برای برخی از افراد ممکن است یک الی دو هفته طول بکشد تا این برآمدگی ها از بین بروند.

همانطور که قبل تر گفتیم چروک های دور دهان و اطراف چشم که به علت خنده در افراد ایجاد می‌شود ممکن است امری آزاردهنده باشد و آنها را در هنگام صحبت و خندیدن خجالت زده کند، در چنین مواردی برای درمان خط خنده و آب رسانی پوست افراد به فیلر خط خنده روی می‌آوردند، فیلر ها یک درمان مفید، موثر با کمترین عوارض برای چروک های پوستی است که افراد زیادی با تزریق آن به پوست دوباره جوانی خود را برمی‌گردانند، همچنین باید ذکر کرد که این فیلر معمولا از موادی به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده است و از معمول ترین نوع برای تزریق می‌باشد.

درحالت کلی، فیلری که دارای هیالورونیک اسید است به پوست صورت برای از بین بردن خط لبخند تزریق می‌شود، با پر کردن سطح پوست و تقویت کلاژن که یک پروتئین مهم بدن است خطوط خنده را از بین می‌برند و بسیار کمرنگ می‌کنند.

انواع دیگری از فیلر وجود دارد و ترکیبات مختلفی شامل حال آن می‌شود، که این مورد بسته به افراد می‌تواند متفاوت باشد، زیرا بعضی افراد امکان دارد به تزریق فیلر حساسیت داشته باشند و دچار عوارض جانبی غیر منتظره ای شوند، بنابراین قبل از هرچیزی باید از پوست خود اطلاعات کافی داشته و با کمک متخصص پوست آن را انتخاب و تزریق کنند.

برای انجام این کار حتما به یک متخصص خوب مراجعه کنید تا از وقوع هر گونه حادثه و عوارض غیر منتظره جلوگیری کنید، اما در کل انجام این کار عوارضی ندارد و بسیار برای پوست مناسب است، با توجه به نظر متخصص پوست شما ممکن است فیلری دارای مواد دیگر بجز هیالورونیک اسید پیشنهاد کند که این مواد ممکن است شامل اسید پلی ال لاکتیک یا کلسیم هیدروکسید شود.

البته باید توجه داشته باشید که این یک درمان دائمی نیست و در صورت تزریق فیلر خط خنده باید آن را تقریبا هر 6 تا 18 ماهی یکبار ترمیم کنید، البته با توجه به نوع آن ماندگاری فیلر ممکن است متغیر باشد اما در کل دائمی نیست و به علت مقاوت پوست پس زده می‌شود و کم کم از بین می‌رود.

همانطور که ذکر کردیم برای از بین بردن خط خنده تزریق فیلر امری بسیار شایع و بی خطر بوده است و بیشتر متخصصان آن را نسبت به دیگر عمل ها پیشنهاد می‌کنند، درحالت نرمال عوارض جانبی طولانی و خاصی ندارد مگر آنکه شخص دارای بیماری زمینه ای یا حساسیت باشد.

اما برای اشخاص معمولی انجام این تزریق حتی از مزایایی نیز برخودار است که یکی از آنها از بین رفتن چین و چروک های پوست و صورتی صاف و نرم است، این تزریق شامل نتایج فوری است و کاملا صورت شما را لیفت می‌کند و چیزی جا نمی‌گذارد، همچنین با افزایش کلاژن پوست باعث می‌شود که در طول زمان کمتر دچار خط خنده یا مواردی مانند آن شوید.

متخصصان پوست همواره تزریق فیلر را پیشنهاد می‌کنند، زیرا از عوارض کمتری نسب به عمل جراحی یا عمل هایی از این قبیل برخودار است و باعث عفونت، خونریزی، و دیگر عوارض شایع نمی‌شود.

هرچند تزریق فیلر به پوست عوارض کوچک و طبیعی نیز برخودار است که دائمی نیست و زود برطرف می‌شود. از جمله این عوارض می‌توان اشاره داشت به کبودی، جوش و قرمزی، خارش پوست و تورم و.. که کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست.

اما اگر عوارض دیگری مثل خونریزی، عفونت، زخم های شدید و آکنه ای یا چنین موارد دردناکی را مشاهده کردید سریع به پزشک متخصص خود مراجعه کنید و با او در میان بگذارید.

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط