بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی

مطمعنا با افزایش سن و پیری خط و خطوط زیاد و همچین چین و چروک های زیادی در نواحی مختلف صورت از جمله دور چشم ها دیده می شود که این موضوع خیلی برای افراد بخصوص بانوان که به زیبایی خود خیلی اهمیت می دهند ناراحت کننده می باشد. اما جای نگرانی نیست امروزه با پیشرفت بزرگی که پزشکان در زمینه زیبا سازی و جوانسازی نواحی مختلف صورت دارند، از روش های درمانی بسیاری برای زیبایی و همچنین جوانسازی صورت استفاده می نمایند که یکی از یکی از برترین و بهترین روش ها بلفاروپلاستی است در ادامه به شرح این روش درمانی فوق العاده می پردازیم.

بلفاروپلاستی

مطمعنا با افزایش سن و پیری خط و خطوط زیاد و همچین چین و چروک های زیادی در نواحی مختلف صورت از جمله دور چشم ها دیده می شود که این موضوع خیلی برای افراد بخصوص بانوان که به زیبایی خود خیلی اهمیت می دهند ناراحت کننده می باشد. اما جای نگرانی نیست امروزه با پیشرفت بزرگی که پزشکان در زمینه زیبا سازی و جوانسازی   نواحی مختلف صورت دارند، از روش های درمانی بسیاری برای زیبایی و همچنین جوانسازی صورت استفاده می نمایند که یکی از یکی از برترین و بهترین روش ها بلفاروپلاستی است در ادامه به شرح این روش درمانی فوق العاده می پردازیم.

بلفاروپلاستی چیست؟

همانگونه که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم بلفاروپلاستی عمل جراحی می باشد که جهت جوانسازی و بالا بردن پلک افراد از آن استفاده می شود. این نوع عمل جراحی مناسب افرادی می باشد که دچار افتادگی پلک می باشد. و همیشه از ظاهر ناخوشایند چشم های خود شاکی هستند.

این نوع روش درمانی با توجه به نتایج عالی که به همراه دارد افراد زیادی را همواره به سمت خود جذب کرده و از پروسه هایی می باشد که همواره به صورت گسترده در بین مردم مورد استفاده قرار می گیرد.

بلفاروپلاستی

برای انجام این نوع عمل جراحی پزشک متخصص با توجه به شرایط فرد یا از بیهوشی کامل استفاده می نماید و یا از بی حسی موضعی. در مواقعی دکتر از بیهوشی کامل استفاده می نماید که فرد بیمار نیاز به بلفاروپلاستی در دو ناحیه چشم یعنی هم زیر چشم و هم بالای چشم را داشته باشد. پس از انجام بیهوشی برای بیمار،  دکتر معالج در ناحیه بالای چشم و یا پایین چشم برشی ایجاد می نماید که با استفاده از این نوع برش پوست اضافی و یا چربی روی پلک را بر میدارد.

با توجه به آسانی و سهولیت عمل بلفاروپلاستی چشم، این روش درمانی نیازمند وقت زیادی نمی باشد. عمل بلفاروپلاستی چشم در مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت و به صورت سرپایی انجام می شود پس از انجام این عمل سرپایی فرد می تواند به خانه برود. همچینن در برخی موارد پزشک متخصص به بیمار توصیه می کند که برای نتیجه گیری بهتر این عمل جراحی را در دو مرحله انجام دهد.

مطمعنا با توجه به توضیحات داده شده در مورد عمل بلفاروپلاستی متوجه بزرگترین مزیت آن شده اید. مهم ترین و از جمله اصلی ترین مزیتی که استفاده از این نوع روش برای فرد به همراه خواهد داشت این است که تغییرات بسیار زیادی در ناحیه چشم فرد ایجاد خواهد شد که باعث زیبایی و تغییر و تحول بسیاری در چشم می شود.

 پلک سنگین علاوه بر اینکه باعث سنگینی و ظاهر بد چشم می شود باعث می شود که در بینایی فرد نیز اختلال ایجاد شود با استفاده از این روش درمانی شخص می تواند محیط اطراف خود را بهتر ببیند.

همچنین در زیر چشم بعضی اوقات چروک های ریز و درشت بسیاری مشاهده می شود که این نیز باعث می شود چشم های فرد زیبایی خود را از دست بدهد اما شما می توانید با عمل بلفاروپلاستی این چین و چروک ها را کاهش دهید.

از دیگر مزایای بسیار خوب و چشمگیری که در این نوع عمل مشاهده می شود این است که پف زیر چشم را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

عمل بلفاروپلاستی یک نوع عمل سرپایی می باشد به همین دلیل نیاز به مراقبت های زیاد و طولانی ندارد و پس از طی یک الی دو هفته فرد بهبود می یابد این  مورد نیز باعث محبوبیت آن در بین مردم شده.

مسلما پس هر عمل جراحی نیاز به مراقبت هایی می باشد تا فرد بتواند اثرات بهتری را مشاهده نمایید. مراقبت ها و نکاتی پس از عمل بلفاروپلاستی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

با توجه به اینکه پس از عمل تورم و کبودی در چشم ایجاد می شود، شما برای بهبود سریع تر این تورم و کبودی می توانید از کمپرس های سرد استفاده نمایید. کمپرس های سرد باعث می شوند سریع تر وضعیت چشم بهبود یابد.

بهتر است تا چند هفته پس از انجام عمل بلفاروپلاستی هرجا که می روید با خود عینک آفتابی همراه داشته باشید زیرا تابش نور خورشید به چشم تا مدتی زیان آور می باشد.

از محیط هایی که دود سیگار وجود دارد به شدت دوری کنید زیرا هر نوع دود از جمله دود سیگار باعث عفونت و التهاب چشم می شود که این باعث مشکلات متعددی برای چشم شما می شود.

کاملا پیداست که هر نوع عمل زیبایی فواید و عوارض مخصوص به خود را دارد در ادامه این مطلب می خواهیم عوارضی که عمل بلفاروپلاستی به وجود می آورد را شرح دهیم:

از مهم ترین عوارضی که در این نوع عمل مشاهده می شود این است که فرد ممکن است دچار خشکی و التهاب چشم شود و یا نتواند به راحتی چشم خود را باز و بسته کند به عبارتی بعضی اوقات این عمل به عضله های چشم فرد آسیب وارد می کند.

مطمعنا جای بخیه و زخم در ناحیه چشم ظاهر بسیار خوبی را ندارد به همین دلیل این مورد را نیز می توان از عوارض عمل بلفاروپلاستی چشم دانست.

قابل توجه است که اگر این نوع عمل در مکان های معتبر و تمیز انجام نشود باعث عفونت چشم می شود.

مطمعنا برای این نوع عمل جراحی نمی توان یک هزینه و نرخ ثابت در نظر گرفت زیرا هزینه هایی که تمامی پزشک ها برای کار خود در نظر می گیرند متفاوت می باشد و نمی توان یک نرخ ثابت و معین را برای این نوع عمل جراحی بیان کرد.

اگر شما  نیز به دنبال راهی می باشید که از شر سنگینی پلک خود رها شوید عمل بلفاروپلاستی گزینه خوبی برای شما می باشد اما باید در نظر داشت که برای این عمل توسط پزشک های با تجربه و متخصص اقدام به عمل نمایید. زیرا عمل بلفاروپلاستی در حساس ترین ناحیه صورت انجام می شود پس نیازمند دقت زیادی می باشد.

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط