انواع مراقبت های پوست و زیبایی

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

روشهای بسیاری برای مراقبت پوست و مو و جوانسازی وجود دارد. هدف این روشها، بهبود ذخیره سلولی و کلازن و الاستین بافت نرم به ویژه درم، ترمیم درم و اپیدرم، بازسازی لایه چربی سطحی و بازسازی لایه پوستی، بهبود خورسانی و اکسیژن رسانی و بهبود عملکرد عضلات در برخی مناطق است. برای رسیدن به این اهداف از روشهای مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله از داکوکلینیک برایتان شرح خواهیم داد

انواع مراقبت های پوست و زیبایی

روشهای بسیاری برای مراقبت پوست و مو و جوانسازی وجود دارد. هدف این روشها، بهبود ذخیره سلولی و کلازن و الاستین بافت نرم به ویژه درم، ترمیم درم و اپیدرم، بازسازی لایه چربی سطحی و بازسازی لایه پوستی، بهبود خورسانی و اکسیژن رسانی و بهبود عملکرد عضلات در برخی مناطق است. برای رسیدن به این اهداف از روشهای مختلفی استفاده می شود که برخی از آنها را در این مقاله برایتان شرح خواهیم داد.

به کدام یک از مراقبت های زیر نیاز دارید؟

برخی اسکارها دارای بافت سفت و به اصطلاح فیبروتیک هستند. بر ای درمان این نوع اسکارها اول باید باندلهای فیبروتیک را به وسیله سابسیژن پاره کرد.

اگر اسکار ایجاد شده دارای برجستگی یا بافت اضافه باشد باید با تزریق آنزیم اول بافت اضافه را از بین برد و سپس اقدام به درمان جای زخم کرد.

کربوکسی تراپی یک روش کارآمد و بیخطر است که با تزریق گاز دی اکسید کربن در زیر جلد باعث بهبود گردش خون بافتی و افزایش خونرسانی و در نتیجه افزایش اکسیژن رسانی به بافت مورد درمان می شود.

فرم درخواست مشاوره

درمان های مرتبط